Darček podľa znamenia

Stále váhate čím obdarovať svojich najbližších? Stavte na znamenia. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ktoré darčeky sú vhodné pre jednotlivé znamenia:

Baran.
Ľudia v znamení baran sú vo všeobecnosti nielen tvrdohlaví a netrpezliví, ale aj spontánni a odvážni, nikdy sa nevzdávajúci a bojujúci za svoje ciele. Sršia energiou všade kam prídu a nikdy sa nevyhýbajú žiadnym prekážkam, práve naopak, radi prijímajú výzvy.
Vhodným darčekom je určite kniha, ktorá pomôže rozvíjať záujmy, zručnosti či nadanie na podnikanie. Nič nepokazíte ani permanentkou do posilňovne, keďže vo všeobecnosti ide o milovníkov športu.

Býk. 
Vyznačuje sa vytrvalosťou a trpezlivosťou, no na rozdiel od barana je pokojnejším a obyčajne sa vyhýba možným rizikám a neprebádaným postupom. Motivovať sa dokáže len vtedy, ak za tým stojí istá odmena, a preto treba podľa toho voliť aj darčeky. Určite ho zaujme kniha o motivácii alebo kurz, ktorý garantuje certifikát po jeho ukončení. Takisto môžete zvoliť hraciu konzolu či počítačovú hru, ktorá býka motivuje k prejdeniu všetkých levelov.

Blíženec. 
Blíženec je večný zvedavec. Neustále vyhľadáva informácie, miluje vzrušenie a zmeny, dlho nevydrží na rovnakom mieste. Napriek tomu, že často trpí nervozitou, veľmi ľahko si vie svojím humorom získať okolie. Rád objavuje nové veci a krajiny a s obľubou nadväzuje nové kontakty. Z darčekov ho veľmi poteší poznávací zájazd, knižky plné zaujímavých a užitočných informácií či predplatné dobrého časopisu.

Rak.
Ľudia v znamení raka sa od blížencov veľmi vzďaľujú. Sú citliví na akúkoľvek zmenu a majú sklony vracať sa späť k svojej minulosti a spomienkam. Často unikajú do ríše snov a uzatvárajú sa voči okoliu. Napriek tomu sú ambiciózni, starostliví a prítulní. Známeho v znamení raka určite potešíte kolážou fotiek či fotoknihou. Tiež môžete siahnuť po dobrom románe, keďže raky radi rozvíjajú svoju predstavivosť práve čítaním.

Lev. 
O levoch sa všeobecne hovorí, že sú samotári, ktorí si chcú svoj život riadiť sami, a preto nie sú ochotní sa nikomu podriaďovať. Milujú pozornosť a pochvalu iných, majú vysoké ambície. Ľudia v znamení leva nikdy nepohrdnú darmi, ktoré im pomôžu rozvíjať ich tvorivé a organizačné schopnosti. Mladšie vekové kategórie sa potešia hrám, v ktorých môžu vytvárať virtuálne postavy a ich svet, ako napríklad The Sims 4. Starším vekovým ročníkom môžete venovať fotoaparát alebo videokameru. Levi-samotári si tiež radi vychutnajú dobrý film v pohodlí domova.

Panna. 
Panny sú vždy spoľahlivé, bystré, pracovité, prispôsobivé a precízne. Ich precíznosť a zmysel pre detail však často prerastá až do puntičkárstva. Dôkladne pozorujú okolie, všetky informácie a zistenia radi hodnotia a analyzujú. Každú úlohu dôsledne plnia, sú notorickými perfekcionistami. Môžete im podarovať fotoaparát, knižky o ručných prácach, detektívku alebo diár.

Váhy. 
Obvykle ide o osobnosť túžiacu po harmónii, poriadku a spravodlivosti. Milujú voľnosť a slobodu, vyhýbajú sa hádkam a dusnej atmosfére. Často sú váhaví a nerozhodní, neradi sa zbytočne namáhajú. Napriek tomu, že sú pohodlní a leniví, bývajú vynikajúcimi spoločníkmi. Veľmi ich potešia oddychové darčeky ako filmy, knihy, spoločenské hry, videohry a rôzne druhy elektroniky.

Škorpión. 
Miluje extrémy, vyniká odvahou a dobrou intuíciou. Dokáže človeka milovať, ale aj nenávidieť z celého srdca. Rád si vychutnáva život a intenzívne prežíva každý zážitok. Obľubuje cestovanie a spoznávanie nových vecí. Neustále túži po úspechu, avšak často ho ovládne pesimizmus. Škorpión nepohrdne poznávacím zájazdom, dovolenkám pri mori či knihám, ktoré vedú človeka k pozitívnym myšlienkam. Najviac sa poteší, ak mu darujete zážitok.

Strelec. 
Strelec sa na rozdiel od panny od maličkostí a detailov štíti, nazerá na vec všeobecne, z výšky. S obľubou filozofuje nad rôznymi životnými témami, srší optimizmom a humorom. Miluje zvieratá a pohyb, je takmer vždy nabitý energiou a elánom. Môžete mu darovať permanentku do posilňovne, vyhliadkový let, jazdy na koni alebo šteniatko. Živý darček mu spôsobí obrovskú radosť.

Kozorožec.
Ľudia v znamení kozorožec potrebujú mať vo všetkom poriadok, veci si dopredu plánujú a zodpovedne sa k nim stavajú. Vytyčujú si vysoké ciele, snažia sa dostať na vrchol spoločenského rebríčka. Sú pracovití, praktickí a cieľavedomí. Zo všetkých znamení je kozorožec najtrpezlivejší a najneoblomnejší. Kozorožca poteší diár so vzorovaným obalom, spotrebiče do domácnosti, nákupné poukážky či vzdelávacie kurzy.

Vodnár.
Vodnár takisto ako Váhy miluje slobodu a nezávislosť. Napriek tomu, že je občas nezodpovedný a chladný, vie byť aj priateľský a vynaliezavý. Rád sa od okolia odlišuje, potrebuje sa cítiť jedinečne a výnimočne. Napriek tomu, že má hlboko zakorenené sklony k výstrednosti a originalite, upadá často krát do depresií najmä z pocitu menejcennosti. Vodnár ocení najmä dary nehmotného charakteru, ako pozvanie do dobrej reštaurácie, na dovolenku či do divadla. Vodnár sa potrebuje cítiť milovaný a výnimočný. Potešia ho kvety alebo vlastnoručne pripravená torta.

Ryby. 
Ryby sú vo všeobecnosti veľmi krehkej povahy, sú citlivé a zraniteľné, no na prvý pohľad to u nich cudzí človek nespozoruje. Väčšinou disponujú nízkym sebavedomím, nerozhodnosťou a lenivosťou. Ryby však majú obrovský dar vcítiť sa do situácie druhých, a práve cez empatiu im dokážu mnohokrát naozaj pomôcť. Ľudia narodení v tomto znamení sa potešia všetkému, čo im uľahčí prácu alebo spríjemní upršané dni. Môžete im darovať bielu techniku, elektroniku, videohry, knihy alebo veci týkajúce sa ručných prác.